ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6148791
*
nr 614 8791
Spegel
Vitmålad, höjd: 125
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2009
kl 17:07:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 19:59:53
1
800 kr
4/12 14:19:56
2
650 kr
4/12 14:20:23
2
750 kr
4/12 14:20:50
2
850 kr
6/12 16:00:25
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vitmålad
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 614 8791
Spegel
Vitmålad, höjd: 125
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 19:59:53 | 1 | 800 kr |
4/12 14:19:56 | 2 | 650 kr |
4/12 14:20:23 | 2 | 750 kr |
4/12 14:20:50 | 2 | 850 kr |
6/12 16:00:25 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vitmålad
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27